Indické státy a sárí

Úvod IndieIndické státy a sárí
 
  UTTAR PRADÉŠ - ZEMĚ BROKÁTOVÝCH SÁRÍ
Kdo by neslyšel o skvostných brokátech z Váránasí! Tato nádherná umělecká díla ale rozhodně nejsou to jediné, co nám může nejlidnatější indický stát nabídnout.
 
 
  BIHÁR A DŽARIKHAND - země sárí z divokého hedvábí
Bihár a Džarkhand jsou chudé země, kde se lidé živí převážně zemědělstvím, mají ale neuvěřitelně silně zachovanou kulturu a místní zvyky. Stejná jsou tamní sárí - chudá na pohled, ale je velmi snadné jim propadnout...
 
 
 
  BENGÁLSKO- země sárí vyprávějících příběhy
Západní Bengálsko leží ve východní Indii. A to není zdaleka jediný paradox. I když je jednou z nejchudších zemí, najdeme zde největší boháče. Nejlepší hudebníci, neznámější básníci, nejzbožnější světci, ale také největší chudoba, nejhorší zločinci a nejhlučnější oslavy - to jsou jen některá z bengálských "nej".
 
         
  ORISSA - země stříbrných sárí
Orissa je svérázným státem na východním pobřeží Indie, která si nejen uchovala svoje domorodé tradice, ale také přejala umění jiných částí Indie a dovedla je k dokonalosti. Každý si v Orisse najde něco - od neobyčejné architektury tamních chrámů, čisté a stále teplé moře, až po unikátní sárí.
 
 
 
  ASSOM
Nádherný stát na úpatích Himaláje je zodpovědný za produkci 50% indického čaje. Tradičně se zde místo sárí nosí dvoudílná polosárí, silně připomínající nepálský nebo tibetský styl. Je také domovem jedinečného hedvábí, které má přirozenou zlatou barvu. Utkat z něj krásné polosárí zde umí každá žena i dívka.
 
 
 
  TRIPURA
Tripura je malinký státeček ve východním cípu Indie, který se pyšní neuvěřitelně bohatou kmenovou kulturou. Místní ženy zde nosí krásné, barevné látky, které si většinou samy tkají přímo doma.
 
 
  MIZORAM
Mizoram, neboli "Země horských lidí" je poměrně mladý stát - do roku 1973 byl pouhou provincií Assomu. Známý je svojí neskonale krásnou, nezaměnitelnou, bambusy pokrytou krajinou a také tím, že jako jedinému státu mu vládne kmenová vláda.
 
 
  MANIPUR
Neobyčejná a krásná země, označovaná za indické švýcarsko, se nyní zmítá v mnoha problémech. Přesto se může pochlubit bohatou historií a zejména jedinečnou kulturou. Nosí se tam nádherná polosárí s pruhovanou sukní a květovými vzory na dhupattě.
 
 
  MEGHALAYA
Meghalaya je novým horským státem, který vznikl oddělením od Assamu. Je obydlený starodávnými kmeny, které dosud zachovávají přísný matriarchát. I když se muži přiklonili k západním oděvům, ženy stále nosí svá primitivní, ale bohatě zdobená polosárí.
 
 
  NAGALAND
Horský stát Nagaland je jedním z nejméně probádaných států na světě, ať už se týká historie nebo i území - na mapě jsou stále bílá místa. Jako oděv domorodcům slouží jednoduchá šála na tisíc způsobů, doplněná korálky.
 
 
  ARUNACHAL PRADESH
Překlad krásného názvu tohoto himalájského indického státu doslova zní Země hor ozářených vycházejícím sluncem. Na jeho území se nachází šesti a sedmitisícovky, z nihž některé patří mezi nejvyšší vrcholy Himalájí. Obyvatelstvo tvoří stovky kmenů s odlišným oblékáním, tradicemi, kulturou i zemí původu.
 
 
  SIKKIM
Hlavním lákadlem Sikkimu ale nejsou ani tak památky nebo paláce, ale přenádherné hory, nedotčená příroda a hlavně - nedotčení lidé, kterým dosud komerce nic neříká a žijí téměř stejně, jako od pradávna jejich předkové.
 
 
  MADHYAPRADESH - země letních sárí
Madhja Pradéš je poprávu označován za srdce Indie. I samotný jeho název - Madhja - znamená "prostřední", nebo "mezi". A právě v této zemi se krásně smísily severoindické s jihoindickými vlivy, stejně tak jako východní indická kultura se západní. Vyrábí se zde neskutečně lehoučká sárí z nejjemnější bavlny.
 
 
  MAHARASTRA - země bollywoodských sárí
Nikde jinde nelze obdivovat tak dokonalý střet maráthské tradice se západní kulturou, jako v Bombaji. Luxusní mrakodrapy se tyčí nad chudinskými slumy a maminky zabalené v sárí doprovázejí svoje dcery v džínách a minisukních. Bombaj je centrum módy a můžete si zde koupit ta nejdražší i nejmodernější sárí.
 
 
  ANDHRA PRADESH - země sárí geometrických vzorů
Jihoindický stát Andhra Pradéš je nejen plný tradic, ale také náboženské tolerance a jedinečných sárí, která jsou chloubou každého šatníku. Lidé zde jsou přátelští a jednoduší, 70% jich pracuje na svých polích.
 
         
  KARNATAKA - země nejjemnějších hedvábných sárí
Karnataka je krásnou a kulturní zemí jižní Indie. Kromě krásné přírody zde najdete i mnoho chámů, architektonických památek, které pocházejí zejména z období, kdy zemi vládli muslimové, a v neposlední řadě vynikající kuchyni. Rovněž tzv. Mysore sarees mají své jméno po celém světě...
 
 
  TAMIL NADU - země svatebních sárí
Kdo nemá sárí z Kančípuram, jako by nebyl. A to rozhodně není jediná pokladnice tamilských sárí. Překrásné kousky z bavlny se vyrábějí v Coimbatore, veselá puntíkovaná sárí zase v Madurai...
 
         
  KERALA - země zlatobílých polosárí
Většina turistů si při vzpomínkách na Keralu vybaví nejspíše nekonečné opuštěné písčité pláže, palmy, tropický ráj a pestrobarevný svátek Onam. Kerala je ale i zemí bílozlatých polosárí a nádherně vyšívaných sárí.
 
Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2024 © Ganga