Indické spodní prádlo

Úvod Indická módaIndické spodní prádlo

Spodní prádlo v Indii je fenoménem samo o sobě. Někdy se až zdá, že jeho design navrhuje vláda, aby snížila nekontrolovatelně narůstající porodnost, neb nic není lepší antikoncepcí, než pohled na někoho (bez ohledu na pohlaví), navlečeného v indickém spodním prádle.

 

Ponižující je již samotný nákup spodního prádla. Stejně, jako všechno ostatní v Indii, se prodává zcela otevřeně na ulici a "láká" svoje zákazníky nejen přepestrými barvami, ale hlavně tvary a střihy. A 99% prodavačů v Indii jsou samozřejmě muži. Vzhledem k tomu, že jsem se jednoho krásného dne díky British Airways ocitla v Indii zcela bez zavazadel, byla jsem nucena proces nakupování spoďárů podstoupit též. Musím říct, že až do tohoto okamžiku jsem nikdy indické spodní prádlo nevnímala, snad kromě všudypřítomných strašlivých žlutých reklam na spodky BABA vyvedených do každičkého nechutného detailu. A když jsem tak kráčela částí tržiště, kde se tyto součásti oděvu prodávaly, jímala mě čím dál tím větší hrůza. Myslím, že obrazová dokumentace k tomuto článku mluví sama za sebe a nemusím zde svoje nejhlubší ponížení dále rozpitvávat. Ano, tyto modely jsem opravdu nosila celičké dva týdny, než se výše zmiňovaná letecká společnost rozhodla mé zavazadlo objevit a doručit. S jakou láskou jsem se pak vítala se svými sepranými spoďáry a ostatním vybavením, které jsem předtím v Čechách určila k donošení a následnému vyhození v Indii! Nyní přejděmež k součástem indického spodního oděvu detailněji:

 

 

 DÁMSKÉ SPODNÍ PRÁDLO

 

Kalhotky
Jak již bylo nastíněno, žádné sexy či alespoň neažtakantisexy kousky (snad kromě vybraných lepších obchodů) nečekejte. Barvičkám a vzorkům se meze nekladou a snad každé kalhotky jsou vybaveny bytelnou gumou, která zajišťuje nejen to, že drží tam, kde mají, ale hlavně jim dává nezaměnitelný baňatý tvar. V Indii už také slyšeli o "nohavičkových" kalhotkách, ale nejspíš si tento pojem špatně vysvětlili (viz fotografie). Moje babička by ale šílela nadšením - tyto typy kalhotek vždy s láskou nazývala "bombarďáky".

 

 

 

Podprsenky
Ano, i tyto součásti oděvu prodávají muži - buď v samostatných stáncích, nebo přímo v "lady shopech", což jsou ministánky se vším možným - bindi, tikkami, kosmetikou, sponami do vlasů a... podprsenkami. Ty lepší jsou zabalené v krabičkách s nějakým výmluvným (ovšem zcela neodpovídajícím) obrázkem na obalu. Další jsou rozvěšeny zbůhdarma kolem, zdali jsou velikosti netuším - při mém nákupu jsem jen stydlivě ukázala na dva civilizovanější kousky, zaplatila jsem v přepočtu asi 30 korun za oba a šla jsem si dát pořádnou dávku indického čaje, abych v něm utopila svůj stud. Indické podprsenky (i ty maxiobří velikosti) bývají většinou nevyztužené. Což lze ještě snést, pokud má jejich majitelka na sobě sárí a tedy i čoli, které je většinou prsa schopno udržet s jistými obtížemi i samo o sobě. To samé ale neplatí o pandžábích. Zejména korpulentní dámy mají tendenci nechat si šít pandžábí hodně natěsno v naději, že je to opticky zeštíhlí. Výsledek kombinace obtaženého materiálu a nevyztužené podprsenky se mi takhle navečer raději nechce popisovat.

 

 

 

MUŽSKÉ SPODNÍ PRÁDLO

 

Slipy či boxerky...?
Toť otázka, neb indické spodní prádlo se zastavilo někde uprostřed cesty. Již zboží vystavené na pultech stánků připomíná něco, čeho se neradno dotknout, natož pak, pokud ho uvidíte v plné kráse naživo. Aby vám tento zážitek neušel, nemusíte hned s Indy navazovat bližší vztahy, stačí si jen zajít na nějaké místo, kde se koupe - pumpa, jezero, ale ideálně moře - a estetických zážitků se vám dostane tolik, že si budete přát, aby k tomu nikdy nedošlo. I ten nejkrásnější nagelovaný Ind, jakmile odloží svoje hypermoderní džíny a trendy metrosexuální košili, namíří si to do vody právě v něčem takovém, co ukazují naše fotky... a nejhorší přichází v případě, když světlejší jednobarevné kousky stykem s vodou zprůhlední...

 

Nátělníky
Nátělníky tvoří samostatnou součást indické mužské módy a neobejde se bez nich nikdo - i když je padesát stupňů. Rýsují se jak pod značkovými košilemi zlatem ověšených obchodníků, strakatými tričky teenagerů či pod dlouhými kurtami vlastenců. 

 

 

 

Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2024 © Ganga