Charita 2019

Úvod CharitaCharita 2019

PENÍZE PŘEDÁNY - 7.5.2019

Děkujeme všem těm, kdo se zapojili do loňské charitativní akce Sarees For Life.Jak jsme již psali dříve, kvůli problémům s kreditkou jsme je nezvládli předat už v lednu. Za Gangu a její zákaznice jsme předali 17 400 rupií, což je úctyhodná částka, ale to není všechno. Udělali jsme i sbírku na transparentním účtu a celkem se vybralo neuvěřitelných 25000,- korun, což je úctyhodných 75000,- rupií. Tyto peníze jsme ve Vrindávanu předali a všechny poputují přednostně na plat pracovníků čistících Vrindávan, ale také na rozjezd každodenního rozdávání jídla chudým (momentálně se rozdává "jen" jednou za 1-2 týdny) a část peněz samozřejmě poputuje na školy pro nejchudší děti Hanuman School a Ram School.

Tato částka může udělat skutečně velký rozdíl. Například 7500 rupií (2500 korun) pokryje měsíční plat dělníka, který sbírá a odváží odpadky. Plat je to navíc na danou práci na indické poměry velmi slušný :). Při distribuci jídla zase vyjde jedna porce zhruba na 3 koruny.

Pokud vás zajímá aktuální čistící akce, rozhodně sledujte stránku BVANu https://www.facebook.com/Brajvrindavanactnow/

 

Dobrovolníci z Jižní Ameriky (na ty jsme peníze nevybírali, pracují zadarmo) :D


SAREES FOR HELP - LEDEN 2019


Jak dopadly loňské Sarees For Help? Sárí na charitu se nám mnoho nesešlo a tak jsme do akce zařadili i veškeré poškozené zboží, které máme v krabici za jednotných 190,-. Výsledek? Fantastických 5800,-, ke kterým ještě Marcela s Petrem přihodili další 400,-. Celkem jsme tedy vybrali 6200,- tedy rovných 20 000 indických rupií. A s těmi už jde udělat spousta věcí - zaplatit nesčetně "čistících" dělníků, zasponzorovat provoz školy a také nakrmit hladové krky, malé i velké :)

Bohužel problémy s novou kreditní kartou způsobily, že budeme schopní penízky předat až při naší další návštěvě Indie v Dubnu. Prozatím jsou bezpečně uloženy, společně s příspěvky dalších dobrovolníků, na transparentním účtu 2301537820/2010:

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2301537820

Co se ale podařilo, bylo rozdání 30 kg teplého oblečení dovezeného z Čech, těm nejpotřebnějším. A protože dny (a hlavně rána) byly opravdu mrazivé a bylo těžké se zahřát i v kvalitním evropském oblečení, byla o teplé kousky doslova rvačka. Tentokrát jsme spolu s dobrovolníky z Kolumbie rozdávali hlavně před útulkem pro vdovy vedle chrámu Amiya Nimai ve Vrindávanu. Děkujeme ještě jednou vám všem, kdo jste nám dodali vyřazené teplé oblečení - udělali jste mnoho radosti tam, kde je to nejvíc potřeba


 

 

 

 

 

 

 


Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2024 © Ganga