Co děláme?

Úvod CharitaCo děláme?

Indii milujeme a snažíme se pomáhat, jak to jde. I když samotnými nákupy v Indii ekonomicky podporujeme rozsáhlý řetězec nezávislých výrobců i rodinných firem, myslíme si, že to nestačí. Proto spolupracujeme s organizací Vrindavan Act Now, s jejihž členy se osobně známe a s výsledky jejich práce se setkáváme při každé cestě do Indie.  Co všechno má tato organizace na starosti?

 

 

ČIŠTĚNÍ VRINDÁVANU - Parta najmutých indických dělníků (jejich počet závisí na množství příspěvků), někdy doprovázena i západními dobrovolníky, pod dohledem našich přátel z Vrindavan Act Now denně čistí hromady odpadků, které po sobě zanechávají jak místní, tak statisíce poutníků navštěvujících denně svaté město Vrindávan. I když se pracuje na dlouhodobých řešeních, jako je svoz odpadu a čističky na odpadní vodu, zatím je situace stále zoufalá a každá ruka, která pomáhá snižovat ekologickou minikatastrofu, se velmi hodí.

 

Pytle plné odpadků

 

Každodenní čištění

 

Před

 

Po

 

ROZDÁVÁNÍ JÍDLA - Každých 14 dní během posvátného dne Ékádaší, kdy se celý Vrindávan doslova hemží poutníky, se přímo na břehu řeky Jamuny, kudy všichni procházejí, rozdává vynikající a výživné jídlo každému, kdo o něj požádá. Množství tohoto jídla závisí na příspěvcích, vybraných od lidí po celém světě. Vždycky je ho velký kotel, zároveň se po něm ale pokaždé velmi rychle jen zapráší :-)

 

Proteiny, vitamíny, kalorie... vše nakoupeno na místním trhu.

 

O zájemce není nouze.

 

 

Horké kitrí v mrazivý prosincový den.

 

 

ŠKOLA HANUMAN - V polích u řeky Jamuny vznikla škola Hanuman, věnovaná těm nejchudším dětem. Probíhá odpoledne, protože dopoledne musejí děti pracovat na polích nebo pomáhat rodičům. Ve škole se naučí základní předměty, jako je hindština, angličtina, čtení a matematika, nechybí ani základy ekologické výchovy. Ve škole učí jak placená učitelka, tak tam často pomáhají dobrovolníci ze Západu.

 

Kromě klasické výuky jsou pro děti připraveny různé slavnosti.

 

Navíc se naučí, jak se správně chovat k životnímu prostředí.

 

 

Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2024 © Ganga