Charita 2014

Úvod CharitaCharita 2014

TEPLÉ OBLEČENÍ 1. část - jaro

 

Jak jistě víte, při naší poslední cestě do Indie jsme dorozdávali poslední kousky teplého dětského oblečení, které jste nám poslali. A jako vždy mělo úspěch - museli jsme limitovat počet kousků na osobu, neb každá ze zájemců má rozvětvenou rodinu a oblečení by se jim hodilo nejlépe všechno. Babičkám jsme dovolili nabrat si ěnjaké oblečení pro vnoučátka. Kromě fotek se můžete na konci článku pokochat i videem přímo z akce. Indologům a hindštinářům se omlouvám za tristní úroveň svojí hindštiny :-)

Text: Malatí
Fotky: Nailah (Zuzu Photography)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
TEPLÉ OBLEČENÍ II. část - podzim

Pořádali sjme sbírku teplého, převážně dětského oblečení, které zejména mezi chudými v Indii prakticky neexistuje. V severní Indii totiž i v zimě bývá pěkný mráz. Akce dopadla úžasně - poslali jste nám tolik oblečení, že část povezeme i během únorové cesty do Indie. Děkujeme zejména J a M, Dianě a Camille a samozřejmě všem ostatním dárcům.

S rozdáváním oblečení a focením nám
pomáhali Jana Vallabha Prabhu z Čile
a Gokula Pati Prabhu z Bolívie.
 
Bundu už měl, tak dostal svetr.

Složité vysvětlování, že každý může dostat jen tři kousky
oblečení bez ohledu na to, kolik má dětí či vnoučat :-)

Sešlo se i několik krásných kousků pro dospělé...

  SAREES FOR LIFE

I lets jsme pořádali každoroční akci Sarees For Life - vy jste si za necelé dvě stovky mohli pořídit obnošené nebo lehce poškozené sárí a zároveň si odnést dobrý pocit, že vaše peníze v Indii někomu hodně pomohly. Letošní akce dopadla následovně vybralo se 7260,-, což je úžasných 20500 rupií.

JÍDLO
Na rozdávání jídla chuzým se vybralo 1030 korun, tedy asi 2900 indických rupií, což už stačí na zaplacení jedné velké hostiny pro několik stovek chudých lidí. Přispěli Tabhaee (400,-), Maria B. (380,-), Drishya (250,-)

ŠKOLA

Peníze, které putují tímto směrem, pomáhají udržovat stávající čtyři školy pro ty nejchudší děti. Školy jim kromě vzdělání obstarávají i stravu, oblečení a lékařskou péči a rodiče tak své děti neposílají pracovat. Je to nejlepší způsob boje proti dětské práci. Sešlo se celkem 2080,- korun, tedy 5900 rupií. Za příspěvky děkujeme: Nicola (290,-), Nechvatalova (200,-), Blanka Uhlik (190,-), Blanka Mertová (570,-), meena (200,-), Kateřina Midori (240,-), anonymní dárci 480,-

LÉKAŘSKÁ PÉČE

Ta zajišťuje základní lékařskou péči všem chudým, kteří by si ji jinak nemohli dovolit. Dostali (a předali jsme) 200,- od anonymní dárkyně, což je 600 rupií.

PÉČE O KRÁVY

V Care For Cows je postaráno o zraněné a opuštěné kravičky. Dostali jsme 200,- (Vrinda). Částka odpovídá 600 rupiím.

OSTATNÍ

Tyto příspěvky organizace Food For Life použije tam, kde je to nejvíce potřeba. O akutních případech se dočtete zde: http://fflv.blogspot.cz/ Anna W. (50,-), Anonym (celkem 1300,-), Kája (380,-), Anička (250,-), Tereza (1520,-), Helena (250,-),  Celkem tedy 3750,- cože je zhruba 7260 rupií.

Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2024 © Ganga