Fotky z Indie 2 - Obchody

Úvod IndieFotky z Indie 2 - Obchody
Paharganj, Delhi
2006
Chandni Chowk, Delhi
2007
Baťa patří mezi nejoblíbenější značky. Většina Indů si myslí, že je indická :-)
Indky se mají - sehnat okamínkované botičky v jakémkoliv barevném provedení je hračka. Zkuste si ale představit průměrnou výšku podpatků na průměrné indické cestě...
   
Guju Market, Delhi
2005
Vrindavan, Niddhivan
2006
Na gudžaráthských tržnicích se ženy snaží prodávat nejen rodinné výrobky, ale pod zástěrkou "antique" i obnošené svatební sukně, ve kterých se vytřídala půlka vesnice. Ale za ty ceny - nekupte to!
A takhle vzniká slavná heavy embroidery - milimetrové kousíčky drátků zdatní muži našívají s neskutečnou přesností. V některých obchodech vám vyšijí cokoliv čímkoliv a na práci můžete osobně dohlížet.
   
Paharganj, Delhi
2005
T-Nagar, Chennai
2007
V obchodech s levnými sárími na hedvábné ani jiné skvosty nenarazíte (i když obchodník bude tvrdit opak), zato se můžete dosyta zásobit neskutečně levnými a draze vypadajícími sáríčky.
V luxusních obchodech, kde často prodavači převažují nad zákazníky, máte jistotu pevných cen. Ochotní prodavači budou pult zaplňovat stále novými pestrými hedvábnými kousky.
   
Paharganj, Delhi
2005
Paharganj, Delhi
2005
Hotové čoli v Indii téměř nekoupíte. Každá Indka si raději dojde do takovéhoto obchůdku a vybere si odstín látky přesně dle představy...
... aby si ho u pana krejčího nechala ušít. Aby čoli správně padlo, je třeba vzít asi 10 - 15 měr. Správný krejčí si ale míry svých zákaznic pamatuje a mění jen požadované střihy čoli.
   
Connaught Place, Delhi
2006
Janpath, Delhi
2006
Nový rozměr pojmu "knihkupectví".
Nový rozměr pojmu "květinářství".
   
SMall Market, Delhi
2005
Janpath, Delhi
2005
Probrat množství náušnic, náhrdelníků a náramků byť jen v jednom jediném stánku může zabrat celé odpoledne.
Pro SPZ se na dopravní nechodí. Zručný chlapík vám vyrobí značku, jaké se vám zamane. Navíc si na ni můžete nechat připsat, že jste lékař, novinář nebo právník.
   
Connaught PLace, Delhi
2007
Connaught Place, Delhi
2007
Díky nedostatku prostoru se nábytek vyrábí na střechách obchodů, ve kterých se prodává. Indové mají trošku jinou představu o luxusním nábytku. Nám by se asi ty nejdražší, desetitisícové kousky, zdály poněkud obscénní...
Není jednodušší přepravy vybraného nábytku, než je nákladní rikša. Domů k vám ještě přikvačí vylekaný zaměstnanec, že vám křesílko zapomněl nalakovat, a s chutí se pustí (i na koberci) do práce. Křeslo se pak leskne jako nové, koberec nikoliv.
   
Palika Bazaar, Delhi
2005
Vrindavan, Loi Bazaar
2005
Parfumerie ve své čiré podstatě - čisté a méně čisté oleje vám prodavači neúnavně předvádějí, mezi každým parfémem vám nechají pro pročištění nosu čichnout kávových zrnek.
Porty a stuhy se používají velmi hojně - ale v přeplněných obchodech žádný systém nehledejte. Pokud hledáním té nejlepší nechcete strávit týden, musíte se spolehnout jen na vlastní štěstí.
   
Haridwar
2005
Paharganj, Delhi
2005
Telefonní budky neexistují. Občas se vyskytnou skleněné zástěny, které v tomto případě nahradila, od hlučné ulice zvukově hůře izolující, plachta.
Ano, i v takovém Internet kafé můžete potkat rychlý a levný internet!
   
Chattikar
2006
Vrindavan, Niddhivan
2007
Zejména při slavnostech se vyrojí stánky se sladkostmi nejrůznějších barev, tvarů a velikostí. Jsou sladké. Hodně sladké. Cizinci většinou chutnají stejně s tím rozdílem, že z jedněch kape sladká šťáva, zatímco z ostatních nikoliv.
   
Radha Raman. Vrindavan
2005
Radha Kund
2005
Lékař chudých - rodina se očkuje jednou jehlou, léky se dávkují po jednom a balí do novin, na puchýře (vlastní zkušenost) je připraven rezavý nožík a zlověstné: "We will cut!!!!"
Neobyčejně lahodná a osvěžující šťáva z cukrové třtiny se drtí velkým lisem přímo z... cukrové třtiny. Úporný průjem přichází v pouhých 50 procentech případů.
   
 
 
Seva Kunj, Vrindavan
2005
 
Rychlá a efektivní výroba lízátka na přání.
Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2024 © Ganga