Ulti neboli Nivi styl

Úvod O sárí

Ulti neboli Nivi je nejčastější způsob vázání sárí. Původně se nosil pouze v jižní Indii, pod vlivem filmů se ale rozšířil úplně všude a někde zcela vytlačil domorodé způsoby vázání. "Ulti" znamená levý (váže se přes levé rameno), často se ale překládá jako "nesprávný" nebo "nepůvodní".


Pod sárí potřebujeme čoli nebo jiný vršek - ideálně obtažený, jednobarevný a barevně ladící. Nutná je též spodnička - nejlepší jsou originální indické, alternativně lze použít i provázek nebo jinou, dobře držící sukni. Každé sárí má pallu neboli vlečku - to je konec, který je zdobený jinak, většinou bohatěji, než zbytek sárí.
     
Druhý konec je naproti tomu jednoduchý. Tím začínáme. Zkontrolujeme, abychom sárí neměly naruby a zastrčíme si cíp sárí do spodničky na pravém boku. Dáváme pozor, aby bylo sárí správně dlouhé - mělo by být pod kotníky a nesmí být vidět spodnička.
     
Pokračujeme tak, že zastrkáváme sárí po celém obvodu. Přitom otáčíme samy sebe - je to jednodušší, než kolem sebe otáčet metry látky. Když dokončíte jedno "kolo", zůstane vám vzadu kus přebytečné látky.
     
Ten přeložíte, vytvoříte tak sklad či dva, a zastrčíte za spodničku. Sárí je pak volnější, důležité hlavně u bavlněných sárí. V zrcadle dobře zkontrolujte, aby bylo sárí všude stejně dlouhé. Nyní jsme došly až zpět k výchozímu bodu a začínáme dělat sklady.
     
Sklady se skládají buď přímo v ruce nebo na břiše. Všechny jsou stejně dlouhé (asi 15 cm). Podle délky sárí se dělá 5 - 8 skladů (tím ovlivňujete délku vlečky). Sklady se zastrčí tak, aby se rozevíraly směrem k levému boku. Opět pozor na správnou délku!
     
Nyní sárí vedeme za zády směrem pod pravou paži. Z pod pravé paže sárí pokračuje na levé rameno. Na rameno látku vyskládáme tak, aby pokud možno tvořila sklady a nebyla zmuchlaná. Zespodu přišpendlíme k čoli zavíracím špendlíkem.
     
Při pohledu zezadu vidíme, že sárí je všude pevně utažené a vlečka je rovně složená - není cípatá. Pokud si chcete dát sárí přes hlavu, vezměte okraj, který vede blíže ke krku a přeložte přes hlavu. Možná budete potřebovat pomoc sponky. Společenský styl vázání vytvoříme tak, že sárí nevyskládáváme na levé rameno, ale necháme ho elegantně spuštěné přes ruku. Na rameni, co nejdále od krku, ho přišpendlíme zavíracím špendlíkem.

 

Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2022 © Ganga