Sárí jako sukně

Úvod O sárí

Zde vám ukážeme 4 způsoby, jak uvázat sárí jako zavinovací sukni. Skvělé na běžné nošení, břišní tance či bollywood... Ideální v případě, že chcete svoje okolí na nošení sárí pomaličku a nenápadně navyknout :-)


Pod sárí potřebujeme čoli nebo jiný vršek - ideálně obtažený, jednobarevný a barevně ladící. Nutná je též spodnička - nejlepší jsou originální indické, alternativně lze použít i provázek nebo jinou, dobře držící sukni. Každé sárí má pallu neboli vlečku - to je konec, který je zdobený jinak, většinou bohatěji, než zbytek sárí.
     
Druhý konec je naproti tomu jednoduchý. Tím začínáme. Zkontrolujeme, abychom sárí neměly naruby a zastrčíme si cíp sárí do spodničky na pravém boku. Dáváme pozor, aby bylo sárí správně dlouhé - mělo by být pod kotníky a nesmí být vidět spodnička.
     
Pokračujeme tak, že zastrkáváme sárí po celém obvodu. Přitom otáčíme samy sebe - je to jednodušší, než kolem sebe otáčet metry látky. Když dokončíte jedno "kolo", zůstane vám vzadu kus přebytečné látky.
     
Ten přeložíte, vytvoříte tak sklad či dva, a zastrčíte za spodničku. Sárí je pak volnější, důležité hlavně u bavlněných sárí. V zrcadle dobře zkontrolujte, aby bylo sárí všude stejně dlouhé. Nyní jsme došly až zpět k výchozímu bodu a začínáme dělat sklady.
     
Sklady se skládají buď přímo v ruce nebo na břiše. Všechny jsou stejně dlouhé (asi 15 cm). Podle délky sárí se dělá 5 - 8 skladů (tím ovlivňujete délku vlečky). Sklady se zastrčí tak, aby se rozevíraly směrem k levému boku. Opět pozor na správnou délku!
     
Skladů jsme udělaly o něco více, než při běžném vázání. Nyní vedeme sárí za zády a dopředu, ale nezvedáme ho nahoru. 1. varianta - vlečku si naskládáme... ... a zastrčíme za pas tak, aby jí část po straně visela dolů.
     
2. varianta - místo ven zastrčíme vlečku dovnitř. 3. varianta - vyžaduje více skladů. Vlečku neskládáme, jen zastrčíme její horní část. 4. varianta - vlečku vyskládáme a zastrčíme jako u varianty 1. a 2., vzhledem k tomu, že jsme udělaly více skladů, vyjde její zdobená část na pravý bok

 

A tady se podívat, jak si uvázat sárí jako koktejlovky:

 

Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Copyright 2015 - 2019 © Ganga