Coorgi styl

Úvod O sárí

Moderní styl oblíbený mezi herečkami a modelkami (ty naše nevyjímaje). Původní coorgi styl pochází z Karnataky a nosí se trošku odlišně - vlečka je jen přehozena přes rameno jedním cípem a hlavně - sklady jsou vzadu. K tomu se pojí jeden dávný příběh - skupinu žen kmene Kodava přepadla bouře na řece Kávérí, ale řeka měla slitování a všechny je zachránila. Silná proud vody jim ale přetočil sárí, která původně měla uvázaná v nivi stylu, předem dozadu. Od té doby prý tamní ženy sárí takto nosí jak dík řece Kávérí.


V podobě, kterou ukazujeme my, dělá krásnou postavu a vypadá velmi elegantně. Alternativně jde vázat i přes druhé rameno. Vhodné zejména na nejrůznější společenské události - divadla, plesy... Protože je přes prsa dobře upevněn, lze pod něj nosit i odvážnější topy, než tradiční čoli.


Pod sárí potřebujeme čoli nebo jiný vršek - ideálně obtažený, jednobarevný a barevně ladící. Nutná je též spodnička - nejlepší jsou originální indické, alternativně lze použít i provázek nebo jinou, dobře držící sukni. Každé sárí má pallu neboli vlečku - to je konec, který je zdobený jinak, většinou bohatěji, než zbytek sárí.
     
Druhý konec je naproti tomu jednoduchý. Tím začínáme. Zkontrolujeme, abychom sárí neměly naruby a zastrčíme si cíp sárí do spodničky na pravém boku. Dáváme pozor, aby bylo sárí správně dlouhé - mělo by být pod kotníky a nesmí být vidět spodnička.
     
Pokračujeme tak, že zastrkáváme sárí po celém obvodu. Přitom otáčíme samy sebe - je to jednodušší, než kolem sebe otáčet metry látky. Když dokončíte jedno "kolo", zůstane vám vzadu kus přebytečné látky.
     
Ten přeložíte, vytvoříte tak sklad či dva, a zastrčíte za spodničku. Sárí je pak volnější, důležité hlavně u bavlněných sárí. V zrcadle dobře zkontrolujte, aby bylo sárí všude stejně dlouhé. Nyní jsme došly až zpět k výchozímu bodu a začínáme dělat sklady.
     
Sklady se skládají buď přímo v ruce nebo na břiše. Všechny jsou stejně dlouhé (asi 15 cm). Podle délky sárí se dělá 5 - 8 skladů (tím ovlivňujete délku vlečky). Sklady se zastrčí tak, aby se rozevíraly směrem k levému boku. Opět pozor na správnou délku!
     
Sárí si naskládáme u levého ramene tak, jako bychom ho přes něj chtěli přehodit stejně jako u základního stylu ulti. Místo toho ho ale vedeme pod levou paží a přes záda na pravé rameno dopředu. Tento styl vyžaduje zašpendlení minimálně na rameni, někdy na více místech. Alternativně můžete vlečku přehodit i přes druhé rameno.

 

Info Kontakt Tento e-shop provozuje: Oznámení EET Newsletter
Info
Kontakt
Tento e-shop provozuje:

Veronika Kobesová
Údolní 48, Brno, 60200

IČO 75501813 DIČ 8053043790

 

Oznámení EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Newsletter
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Copyright 2015 - 2022 © Ganga